Maison Familiale Avec Piscine
| WiFi Wi-Fi | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Dette 5 værelses Maison Familiale Avec Piscine kan rumme 8 personer, måler 145 m² og byder gæster på udsigt over haven. Der er et fuldt udstyret køkken og 2 badeværelser.
Musée Saint-John Perse kan besøges i 7 km fra indkvarteringen og Beauport le Pays de la Canne er 6 km væk. Det er 20 -minutters gåtur fra Baie Mahault bymidte. Byron Burger Bar serverer amerikanske retter og ligger kun 16 minutters gang fra denne indkvartering. Du kan komme til Parc Municipal Hyacinthe Bastaraud om få minutter i bil.
Maison Familiale Avec Piscine er placeret 5 km væk fra Pointe-a-Pitre lufthavn.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Udendørs spiseområde
På værelset
- Klimaanlæg
- Terrasse
- Spisebord
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Finder jeg en parkeringsplads på Maison Familiale Avec Piscine?
Gæster på Maison Familiale Avec Piscine kan parkere deres bil i en gratis privat parkeringsplads. - ❓
Hvor langt ligger Pointe-a-Pitre fra Maison Familiale Avec Piscine?
Der er 5 km mellem Pointe-a-Pitre og Maison Familiale Avec Piscine.